Nėščiųjų mankšta

Nėštumo metu svarbu ne tik vengti kenksmingų aplinkos veiksnių, rūpintis tinkama ir visaverte mityba, pailsėti, bet ir nepamiršti judėti. Nėščiųjų mankštos yra rekomenduojamos kūdikio besilaukiančioms moterims dėl nėštumo metu sparčiai besikeičiančio moters organizmo. Ypatingai dėl to, jog laukiantis pasislenka moters kūno pusiausvyros centras. Tuomet būsimos mamos susiduria su laikysenos pokyčiais ir nugaros skausmais. 

Nustatyta, jog moterys, išlaikančios fizinį aktyvumą nėštumo metu, susiduria su mažesniu fiziniu ir emociniu diskomfortu, kuris yra susijęs su organizmo pokyčiais. Taip pat fizinis aktyvumas nėštumo metu padeda sureguliuoti skysčių cirkuliaciją ir mažina galutinių tinimą. Nėščiųjų mankšta būsimoms mamoms padeda būti fiziškai aktyvioms ir jaustis geriau. Sportas gerina kraujotaką, todėl kūdikis, esantis mamos įsčiose yra geriau aprūpinamas deguonimi. Mankštos taip pat sumažina kojų venų išsiplėtimo tikimybę, palaiko reikiamą raumenų tonusą, gerina medžiagų apykaitą, judesių amplitudę, kvėpavimo sistemos veiklą ir bendrai stiprina būsimos mamos bei vaisiaus sveikatą. Ypatingai svarbu atsižvelgti į mamos ir vaisiaus būklę ir mankštos nėščiosioms metu parinkti tinkamus pratimus. 

 „Gandro lizdas“ organizuojamų nėščiųjų mankštų metu atliekami kvėpavimo, atsipalaidavimo, tempimo pratimai, kurie yra pritaikomi individualiai. Mankšta nėščiosioms ne tik sustiprina fiziškai, bet ir teigiamai veikia visą kūną. Taip pat jų metu gerinama ir emocinę moters sveikatą. Mat tinkamai parinktas fizinis aktyvumas net pakelia nuotaiką.

 „Gandro lizdo“ nėščiųjų mankšta Vilniuje vyksta nedidelėse grupėse, todėl pratimai parenkami individualiai. Specialūs deriniai atliekami su specialistų komanda ir yra visapusiškai pritaikyti besikeičiančiam moters organizmui. Nėščiųjų mankštos Vilniuje vyksta 2 kartus per savaitę. Jų metu yra naudojamos priemonės – kamuoliai, kamuoliukai, elastinės juostos. 

Užsiėmimus skirtus nėščiosioms, rekmenduojama pradėti lankyti nuo 12nėštumo savaitės (jei nėra kitokių gydytojų rekomendacijų). Tuo metu jau yra susiformavusios pagrindinės vaisiaus struktūros, o kūdikio besilaukianti mama yra apsipratusi su besikeičiančia kūno anatomija.

Mankštas veda Agnė Novickienė