Papildomas primaitinimas kūdikiui: kaip pradėti, ką duoti ir kas gali padėti susipažinti su maistu

Papildomas primaitinimas kūdikiui: kaip pradėti, ką duoti ir kas gali padėti susipažinti su maistu

Pirmasis papildomas maistas kūdikiui pradedamas duoti nuo 4-6 mėn. ir tai priklauso nuo mažylio augimo bei žindymo galimybių 🤱 Jei nėra jokių žindymo sunkumų pradėkite nuo 6mėn., bet jei maitinate mišinuku siūlyčiau su maistu supažindinti ankščiau👩‍⚕️ Prieš pradedant būtinai pasikonsultuokite su mažylio gydytoju. Pradėjus primaitinima natūraliai mažėja mamos pieno poreikis, bet tai vyksta labai palaipsniui.

Gandro lizdo TOP ką reikia žinoti pradėdant papildomą primaitinimą

🥗 🥑 Primaitinti pradėkite nuo pietų, tuomet pusryčiai ir vakarienė. Visuomet stebėkite ar toks ritmas tinka kūdikiui.

🥑 Kūdikis parodys kiek jis nori valgyti ir tai tikrai labai individualu. Pradedam nuo kelių šaukštelių. Tėvai renka ką valgys, o kūdikis reguliuoja kiek. Pirmąjį mėnesį po valgio visuomet pasiūlykite pažįsti.

🥑 Kartu su primaitimu mokomės gerti vandenį. Vanduo visuomet po ranka tinkamoje gertuvėje ar puodeliu su snapeliu.

🥑 Svarbu tinkamas ir aiškus, visuomet panašus laikas – kūdikiai mėgsta rutiną ir mažylis bus nusiteikęs gauti maisto.

🥑 Kiekvieną maisto produktą įvedame palaipsniui ir duodame kelias dienas. Stebėkite ar nėra alerginės reakcijos. Pradėti galima nuo blankios spalvos daržovių, kurios auga LT.

🥑 Jei kūdikis atsisako valgyti kietą maistą, tiesiog laikykites taisyklių ir kasdien rutiniškai tuo pačiu metu siūlykite po šaukštelį. Kantrybės ir tikrai kūdikis ims domėtis maistu. O jei labai skaniai ir daug suvalgo tiesiog į maistą įdėkite sviesto ar šalto spaudimo aliejaus.

🥑 Paruoštas ir atvėsęs maistas kambario temperatūroje gali būti iki 1 val., šaldytuve parą, o šaldiklyje iki 8 sav. Vanduo gertuvėje turi būti keičiamas kas 4 val.

🥑Paruoštą kūdikio maistą šildyti garuose arba puodelyje. Šildydami išmaišykite, kad maistas sušiltų vienodai ir būtų saugus kūdikiui. Antrą kartą šildyti negalima!

🥑 Pasirinkite mitybos planą ir saugiai bei pasitardami su gydytoju keliaukite.

Ką asmeniškai galiu rekomenduoti ir kas pasiteisino auginant trečią dukrą tai BEABA garintuvas. Pradėjus primaitinimą kietu maistu namuose labai bijojau netvarkos ir žinoma laiko praleisto prie puodų. Šis BEABA garintuvas tai daiktas, kuris vienu mygtuko paspaudimu taupo mano laiką. Kai kinderland.lt pasiūlė išbandyti būtent BEABA NEO modelį labai nudžiugau, nes tai tvariausias ir gamtai draugiškiausias Europoje pagamintas garintuvas kūdikių maisto gaminimui. Šis modelis pakankamai didelis(1300 ml.), tad maistą galima garinti ir kitiems šeimos nariams. Turi penkias funkcijas, kurių tikrai pakanka: garina net trims skirtingais lygiais, puikiai sumala, pašildo jau paruoštą maistą ir atitirpina.

Papildomas primaitinimas kūdikiui: kaip pradėti, ką duoti ir kas gali padėti susipažinti su maistu

Man labai svarbu, kad ruošdama maistą neturiu stovėti prie puodų, nes užstatai viską kaip nori, įpili vandens ir paspaudus mygtuką esi laisva kol išgirsti signalą, jokių puodukų ir maisto garinimo prie jų. Dirba šis garintuvas tikrai greitai maksimaliai 20-25min. ir produktus jau galima trinti, o jei jau turime paruoštą maistą tada 5 minutės ir jau pašildytas. Beja man labai nauja ir netikėta, kad su papildomu priedu galima ruošti košes ir jos labai patinka visai šeimai, nes kruopos lieka purios ir skaniai išvirusios.

BEABA NEO modelis yra puikaus dizaino ir net puošia virtuvę bei garantuoja švarą joje, stiklinis indas lengvai plaunamas, o visos kitos dalys prižiūrimos tikrai paprastai, kas mano vyrui, namų estetui, labai svarbu.

Taigi drąsiai rekomenduoju mamoms vertinančioms savo laiką ir kokybišką maisto paruošimą savo kūdikiui, nes tai užtikrina šis garintuvas. Skonis ir maisto medžiagų išsaugojimas, kaip geriausio virtuvės šefo, o paruošimo paprastumas, kaip pirmokui. Labiausiai pasiteisinęs kūdikio maisto ruošimo prietaisas yra BEABA garintuvas ir jis jau gandro lizdo kūdikio kraitelio sąraše. Ačiū kinderland.lt už tai, kad rūpinates mamomis ir kūdikiais.