Nuotolinės kineziterapeutės paslaugos

Karantino metu apribojus tiesiogines mankštas, individualias treniruotes, susitikimus su tėvais bei kūdikiais, Gandro lizdo kineziterapijos paslaugos persikėlė į virtualią erdvę.

Mankštos – nuotoliniu būdu

Paskelbus karantiną, Gandro lizdo kineziterapeutė visas įprastas mankštas pradėjo vesti nuotoliniu būdu, naudojant Zoom platformą. Mankštos vyksta grupėmis ir individualiai, iš anksto suderinus laiką, mankštai reikalingas priemones.

  • Nėščiųjų mankšta. Nėštumas COVID- 19 pandemijos  metu  besilaukiančioms moterims  kelia daug didesnį stresą nei įprastai, o ką jau kalbėti apie žiemą, sniegą, slidžius kelius.  Karantino metu didelė dalis nėščiųjų visiškai apriboja savo aktyvumą dėl jų pačių bei vaisiaus saugumo. Dalyvavimas nuotolinėse mankštose, padės išlikti aktyvioms, nusiraminti, pagerins nuotaiką,miego kokybę, sumažins nugaros, kojų  bei kitų raumenų skausmus, sustiprins ir paruoš dubens dugno raumenis gimdymui. Grupinės nėščiųjų mankštos nuotoliniu būdu vyksta nedidelėse grupėse, todėl kiekviena sportuojanti moteris sulaukia individualaus kineziterapeutės dėmesio. Prisijungti į grupines mankštas galite antradieniais ir ketvirtadieniais nuo  11val.
  • Mankšta po gimdymo.Kada galiu pradėti sportuoti po gimdymo?” Tai dažnas moterų klausimas, tačiau po šiuo klausimu dažnai slypi ne mažai kitų klausimų, susijusių su kūdikio priežiūra, atvykimu į sporto vietą ir t.t. Mankšta po gimdymo nuotoliniu būdu vyksta Jūsų namuose, kur saugiai sportuosite Jūs ir šalia bus Jūsų mažylis. Mankštos po gimdymo metu kineziterapeutės parinkti pratimai padeda pasijausti geriau, yra puiki nugaros skausmų, tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimo po gimdymo profilaktinė priemonė. Mankštos metu stiprinsite savo nugaros, pilvo preso, dubens dugno raumenis, gerinsite laikyseną bei nuotaiką. Mankšta po gimdymo nuotoliniu būdu vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 11val.

Mokymai tėvams “Kūdikio mankšta ir masažas”

Pandemijos metu ne reta šeima susiduria su baime eiti į gydymo įstaigas, o juk taip planavo mankštinti ar masažuoti mažylį nuo pirmųjų dienų! Kineziterapeutės parengtos dvi nuotolinės paskaitos, kurių metu tėvai sužino svarbiausius kūdikio rainos etapus iki pirmųjų gyvenimo metų. Pirmojo užsiėmimo metu tėvai su kineziterapeutės priežiūra bei komentarais praktiškai gali pasimokyti kūdikio mankštos pagal jo raidos tarpsnį, sužino kas yra raumenų tonusas, pilvelio diegliai, kaip ir kada kūdikis gali pradėti verstis, sėstis, šliaužti, ropoti, stotis. Antrojo nuotolinio susitikimo metu tėvai sužino, koks kūdikio masažas yra rekomenduojamas, kaip jį atlikti, kaip reikia tam pasiruošti. Gandro lizdo mokymai tėvams “Kūdikio mankšta ir masažas” nuotoliniu būdu organizuojami kartą per mėnesį.

Nuotolinės kineziterapeutės konsultacijos

Gandro lizdo kineziterapeutė konsultuoja individualiai nuotoliniu būdu, nėštumo metu ir po gimdymo, dėl fizinio krūvio parinkimo bei taikymo, dubens dugno raumenų stiprinimo, nugaros skausmų atsiradusių nėštumo metu, raumenų stiprinimo ir kūno paruošimo gimdymui bei atsistatymui po jo. Konsultacija vyksta asmeniškai suderinus laiką, po konsultacijos moteris gauna pratimų atmintinę, pagal kurią gali sportuoti savarankiškai. Individualios konsultacijos aktualios tėvams auginantiems kūdikius ir norintiems atlikti kūdikių mankštą ar masažą. Nuotolinio susitikimo per Zoom metu kineziterapeutė įvertina kūdikio gebėjimus, raidą, parenka ir apmoko tėvus atlikti kūdikio mankštą ar masažą. Po konsultacijos tėvai gauna atmintinę, kaip atlikti mankštą savarankiškai.

Karantinas – ne priežastis netęsti fizinio aktyvumo, fizinis aktyvumas užtikrina žmogaus fizinę, dvasinę ir emocinę gerovę. Judėjimas ne tik gerina žmogaus organizmo funkcijas, bet ir psichinę žmogaus sveikatą, kuri karantino metu ypatingai svarbi. Fiziškai pasyvus gyvenimo būdas neigiamai veikia žmonių sveikatą, miego kokybę, nuotaiką, emocijas. Pasirūpinkite savo ir šeimos sveikata, junkitės prie nuotolinių mankštų jau šiandien. Jei turite abejonių dėl fizinės veiklos pasirinkimo ar savo sveikatos būklės, būtinai pasitarkite su specialistu.