Kėgelio Pratimai – Dubens Dugno Mankšta Nėščiosioms

Dubens dugno mankšta nėščiosioms dar yra vadinama vumblingu (angl. womb-building) arba Kėgelio pratimais. Tai dubens ir kitų raumenų treniravimo metodika, kai yra siekiama išmokti juos valdyti. Gebant kontroliuoti dubens dugno raumenis ne tik seksas malonesnis, bet ir nėštumas bei gimdymas lengvesni. Dubens dugno pratimai nėščiosioms skirti valingam makšties raumenų įtempimui ir atpalaidavimui, makšties bei tarpvietės raumenų stiprinimui. Reguliariai atliekant šiuos pratimus kūnas tampa paslankesnis, laikysena ir formos – grakštesnės, pagerėja bendra savijauta. 

Dubens dugno raumenų mankšta ypač rekomenduojama moterims nėštumo metu ir po gimdymo. Tai kompleksinė mankšta, kurios metu ypatingas dėmesys yra skiriamas dubens raumenims ir nugarai. Tokia mankšta didina dubens raumenų ištvermę, tonusą, elastingumą nėštumo metu, padeda paruošti raumenis gimdymui, palengvina vaisiaus stūmimą gimdymo metu. Po nėštumo mankšta padeda greičiau atgauti buvusią dubens raumenų funkciją, o greitesnis jos atstatymas užkerta kelią galimoms problemoms, su kuriomis susiduriama po gimdymo: šlapimo nelaikymui, mažojo dubens organų pasmukimui ar iškritimui. Taip pat mankšta ir jos metu tinkamai atliekami pratimai padeda atstatyti veninę kraujotaką, mažina paburkimą, palengvina nepatogumą tarpvietėje ir pagerina epiziotomijos (makšties pjūvio) gijimą.

Gandro Lizdas organizuoja dubens dugno mankštas nėščiosioms Vilniuje. Jas veda Agnė Novickienė. Mankštą galima pradėti daryti nuo 12-os nėštumo savaitės ir tęsti visą nėštumą.

Dubens dugno mankštų tikslas nėštumo metu:

➤ Stiprinti dubens dugno raumenis, didinti jų ištvermę, tonusą ir elastingumą bei kaip įmanoma labiau paruošti raumenis gimdymui. 

Kėgelio pratimų – dubens dugno mankštų tikslas po gimdymo:

➤ Gerinti žarnyno peristaltiką, minkštųjų audinių gijimą, skatinti kraujotaką dubenyje. Taip pat stiprinti dubens dugno ir viso kūno raumenų jėgą, didinti raumenų tonusą ir ištvermę. Po gimdymo moterys intensyvią dubens dugno raumenų mankštą gali pradėti lankyti po gimdymo praėjus 6-8 sav.

Galimos individualios kineziterapeutės konsultacijos dėl kėgelio pratimų, dubens dugno raumenų stiprinimo nėštumo metu ir po gimdymo.