Sauskelnės Kūdikiams – Kaip Išsirinkti Tinkamas? (video)

Klausimai apie tinkamas sauskelnes kūdikiams kyla besilaukiant ir pradedant ruošti pirmąjį naujagimio kraitelį. Tai kokias gi sauskelnes pirkti naujagimiui?

Pirmąjį naujagimio mėnesį rekomenduojame rinktis vienkartines sauskelnes, nes kūdikio virkštelės priežiūra gali kelti daug iššūkių naudojant daugkartinius vystyklus. Na, o paaugus kūdikiui tai jau Jūsų sprendimas! 

Tačiau šį kartą pakalbėkime apie vienkartines sauskelnes ir kaip jas pasirinkti bei naudoti.

Tai labai aktualus klausimas ne tik mamoms, bet ir tėčiams, nes Jūs pirmieji keisite sauskelnes ir vertinsite ar jos tinkamos Jūsų naujagimiui. Daug klausimų ar pirkti pačias “brangiausias”, ar “ekologiškiausias”, ar tas kurias rekomendavo draugė kyla pirmą kartą renkantis sauskelnes, bet nepamirškite, kad ne šie sprendimai yra patys pagrindiniai. Esminis pasirinkimas įvyksta tuomet, kai pradedate naudoti sauskelnes ir matote, kad būtent Jūsų kūdikio odai jos yra tinkamos. 

Pirmąją savaitę tiesiog turėkite kelių rūšių sauskelnių ir vertinkite odos būklę po sauskelnių keitimo. Nepamirškite, kiekvienas kūdikis yra individualus, todėl tiek sauskelnių rūšių ir yra pagaminta ☺

Kaip išsirinkti tinkamas sauskelnes kūdikiams – atmintinė:

 • Po gimimo naujagimis turi pasituštinti nors kartą per 48val ir šlapintis kelis kartus, todėl iškarto po gimdymo naujagimiui reikalingos sauskelnės.
 • Ruošiantis naujagimio kraitelį įsigykite sauskelnių iš anksto.
 • Rekomenduojame įsigyti keletą rūšių iš skirtingų gamintojų, nes tik kūdikis žinos, kurios jam pačios geriausios.
 • Per kelias paras pasišalinus mekonijui, tamsiai žalioms, pirmosioms išmatoms, kūdikis tuštinsis vis dažniau apie 2-4k. per parą, todėl namuose turėkite daugiau sauskelnių.
 • Renkantis naujagimio sauskelnes rekomenduojama, kad ant sauskelnių būtų indikatorius vertinantis ar dar ne laikas keisti sauskelnes.
 • Dėl naujagimio bambutės priežiūros pradžioje reikia atlenkti sauskelnių kraštą, kartais galime rasti sauskelnių su iškirpta bambutės vieta.
 • Kaina nėra svarbus kokybės veiksnys, svarbu rinktis patikimą ir atsakingą gamintoją.
 • Skaitykite instrukcijas ant pakuotės ir vertinkite produkto ženklinimus.

Šiame video Jūs išmoksite:

 • Jūs tikrai sužinosite visus mitus apie sauskelnes kūdikiams ir peržiūrėjus video mokėsite jas tinkamai pasirinkti.
 • Video aptarsime kuo ypatinga yra naujagimio oda ir kodėl svarbu ją prižiūrėti.
 • Sužinosite kas tas sauskelnių indikatorius ir kokiomis kitomis funkcijomis jos pasižymi.
 • Išmoksite pažinti kokybės ženklinimą ant sauskelnių.
 • Na ir žinoma pamatysite, kaip tinkamai naujagimiui uždėti sauskelnes.
 • Bei jausitės tikrai labiau užtikrinti pirmą kartą keičiant sauskelnes savo naujagimiui.

Kiekvienas naujagimis yra labai individualus ir jo odelė yra ypatinga, todėl labai svarbu parinkti tinkamas sauskelnes kūdikiams. Rekomenduojame rinktis atsakingai, skaitykite kas parašyta ant pakuotės ir kuo jos ypatingos. Ruošdami pirmąjį naujagimio kraitelį įsigykite keletą rūšių sauskelnių ir gimus naujagimiui sužinosite, kurios tinka būtent Jūsų kūdikiui. Žinoma nebūtina įsigyti jų labai daug iš anksto, tiesiog žinokite kur ir ką bus patogu įsigyti susilaukus kūdikio.

Kūdikių sauskelnes renkamės pagal numatomą naujagimio svorį. Rekomenduojame rinktis su indikatoriaus juostele, kad pirmuosius kartus tikrai suprastumėte, kada jau laikas jas keisti. Prieš keičiant sauskelnes, žinoma nuplausite ar nuvalysite šlapiomis servetėlemis naujagimio užpakaliuką. Pirmieji kartai dažnai būna nemenkas iššūkis tėvams, tačiau nesijaudinkite ir visuomet prašykite akušerės pagalbos. Susitikus su savo stebuklu visų svarbiausia džiaukitės, o įgūdžiai, kaip prižiūrėti mažylį, tikrai atsiras su laiku. Juk Jūs esate puikūs tėvai! ❤️